Breaking News

“Şiir ve Öykü Bahçesi İki” Halk Edebiyatı Dergisi Yayınlarından Çıktı !..

“Şiir ve Öykü Bahçesi İki” Halk Edebiyatı Dergisi Yayınlarından Çıktı
Yayınevi: Halk Edebiyatı Dergisi Yayınları
Yayın Tarihi: Nisan 2021
ISBN: 928-605-69487-7-0
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 205
Cilt Tipi: Kuşe Kapak
Kâğıt Cinsi: Kitap Kâğıdı
Fiyat: 25 lira
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Şiir ve Öykü bahçesi kitabının ilki çok ilgi görmüştü. Dolayısıyla ikincisi de basılan antoloji kitabı yine ilgi uyandıracağa benziyor. Kitabın adından da anlaşıldığına göre birbirinden kıymetli şiir ve öykülerden oluşur.
Birbirinden kıymetli yazar kadrosu şöyle:
Halime Akgün Elcil ,Gülten Özgül,Ünal Gündoğdu, Ayfer Aykın, Ayşe Gülten Kırıcı, Hasan Tarçın, Mehmet Mücahit Yurteri, Mihrinaz Ferhan Arduç, Nilgün Atalay ,Nursel Koçak, Nursel Yeşilyurt, Soğmen Özsu, Musab Doğan, Gülten Gençer, Filiz Baştüzel, Mahir Sürmelibey, Aysun Gezer,Şenol Tombaş, Ahmet Duran, Belgin Yüksel, Buket Özçelik ,Tülin Kanar.
Kitabı Halk Edebiyatı Dergisi Yayınları’ndan ve bazı kitapçılardan ve tüm internet kitapçılarından temin edebilirsiniz.

Arka Kapak Yazısı:
Gül yaprağı birleşir gülü meydana getirir. Onun güzel kokusu birliğin sesidir. Ağaçlar ormanı, harfler kelimeleri, cümleler paragrafları, onlar da eserleri meydana getirir.
Karanlığı güneş aydınlatır. İnsanlığı ise edebiyat, her bir şiir, her bir öykü, insana kendini gösteren bir aynadır. O, esasında gerçeği haykıran insandır. Aynasız bir toplum kendini görmeyen amalara benzer. Hatta onlar amalardan da kördür çünkü amalar aynasız görürler.
Kendine hayran arayanın hayranı olmaz. O yüzden bu tarz eserler beraber söylenen türküler gibidir. Dergiler, antoloji çalışmaları bundan ötürü çok kıymetlidir. Bu eserlere “benim” değil de “bizim” deriz. Bu anlamda “bizi” ben, sen, birleşerek ancak meydana getirebiliriz. Benliği aşamamış bir edebiyatçı kendi dışına çıkamaz.
Başta, kapak çalışmalarında ve her zaman sanata kıymetli katkıları olan Mehmet Ballı’ya ve tüm katılımcı arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Dilerim bu kitapta eserleri olan her bir şair-yazar edebiyatın ölümsüz dünyasında insanlığa kelimelerden nefes olurlar ve ilelebet edebiyat defterinde isimleri güneş gibi ışıldar.

Check Also

KÜLLERÎYLE ALIŞ VERİŞ

KÜLLERÎYLE ALIŞ VERİŞ Yanık kokulu bir günün sonunda Kahkaha ile şarap içiliyordu Tokuşturulan insan külleri …

Bir cevap yazın