“Halk Edebiyatı Dergisi” Birinci Yılını Kutladı!

12074997_911601795554454_1467031213372585045_n

“Halk Edebiyatı Dergisi” Birinci Yılını Kutladı!

Etkinliğe katılım oldukça yüksekti. Programın sunumunu derginin Genel Yayın Yönetmeni Şenol Tombaş yaptı. Tombaş: “İki ayda bir çıkan kültür-sanat dergisinin 8. sayısına ulaştığını. ‘Halk edebiyatta birleşecek! ‘sloganıyla yol alan mecmuanın amacının yeni nesil köprüsünü oluşturmak ve gelenekten beslenerek geleceğe kalmak.”olduğunu belirtti. Yine derginin kurulunda yer alan editör ve Araştırmacı-Yazar Mehmet Ballı, Yazı İşleri Müdürü Filiz Çırpıcı, kuruldan, Zeynep Özsarı, Faruk Yılmazer’e verildi.

Türkü dinletisinde de Âşık Mustafa Kurbanoğlu birbirinden güzel türküler okudu.

Ney dinletisi bölümünde de: Ahmet Şahin sahne aldı.

Derginin genç kalemler bölümünde sahne alan yazarlar şöyle idi: Sude Adik, Buse Adik,Nehir Karaaslan hem keman çaldı hem de güzel bir deneme yazısı okudu.

Şiirlerini  okuyan şairler ise şöyleydi: Yusuf Dursun, Filiz Çırpıcı, Halil Gökkaya, Mücella Pakdemir,Emrullah Bedir,Aysun Ateş,Süheyla Acar,Mevlude Varol,Ayşe Karayiğit,İbrahim Özgün,Ahmet Duran,Hasan Gençay,Tuncay Zavotçu.

12088126_911601685554465_4376276908942499146_n

Programa katılan yazar ve şairlerden de bazılarının ismi şöyle: Üstat Osman Akkuşak, ESKADER Başkanı Şerif Aydemir, Mehmet Nuri Yardım, Beyoğlu Belediyesi Kütüphaneler Müdürü Mustafa Erdem, Mustafa Sercan Şen, Emre İlkay Aytekin, Mürekkep Kokan Eller Derneği Başkanı Yusuf Samet, Emrah Alagöz, Ali Kamer, Hilal Yıldız Erkurt, Şura Nur Zebunoğlu, Bilge Sinan, Mahmut Nadir Ünal, İsmail Mücahit Aydemir.

Programın sonunda Şeref konuğu: Osman Akkuşak da kısa bir konuşma yaptı. Akabinde hatıra fotoğrafları çekildi ve derginin yazar-şairleri kitaplarını imzaladı. İkramın ardından program son buldu.

Haber: Ayşe Çetin

Check Also

Yazarlığın Kutsal Kitabı / Yaratıcı Yazarlık El Kitabı 2. Baskı Çıktı!

Yazarlığın Kutsal Kitabı / Yaratıcı Yazarlık El Kitabı 2. Baskı Çıktı! (1. Baskısı çok kısa …

One comment

  1. Mücella Pakdemir

    Halk Edebiyatı Dergisi’nin birinci yıl kutlamasına katılmaktan onur duydum.

    Üstad Osman Akkuşak büyüğümüzle ve edebiyata gönül vererek yıllardır emeğini, yüreğini ortaya koymuş nice dostumuzla ve de yeni kuşak edebiyatçılarımızla, aynı ortamda söz, saz, muhabbet paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Teşekkürü borç bilirim.

    Şenol Tombaş, Mehmet Ballı, Filiz Çırpıcı başta olmak üzere dergiye emeği geçen tüm kalem erbabını kutluyor, nice yıllara dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

    Mücella Pakdemir

Bir cevap yazın