Halk Edebiyatı Dergisi Yayın Hayatına Başladı

indir

Halk Edebiyatı Dergisi Yayın Hayatına Başladı

 

 Derginin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Şenol Tombaş,“Halk Edebiyatta Birleşecek!”söylemiyle yola çıkıyor. Tombaş’ın manifestosunda: “Edebiyat sadece edebiyat değildir; kuşaktan kuşağa aktarılan bir mirastır ve amacımız yeni nesil köprüsünü inşa etmektir.” diye belirtirken, “Halk Edebiyatı’na yeni anlamlar da yüklediğini manifestosunda görmekteyiz. Dergi bir nevi, köprü vazifesi yapıp eski ve yeni buluşmasını sağlarken Türk Halk Edebiyatı’nı bir yandan da daha geniş kitlelere yayma amacı gütmektedir.

 

Derginin Mali ve Yazı İşleri Müdürü:

 M. Şafak Ergün

 

Derginin Yayın Danışmanları şöyle:

Osman Akkuşak, Perihan Akçay, Recep Seyhan, Muammer Erkul, Filiz Çırpıcı, Faruk Gökbulut, Emre İlkay Aytekin, Bekir Tuncer, Hüseyin Saka, Zeynep Özsarı, Ayşe Karayiğit, Naciye Özdemir, Ahmet Dağ, Mevlude Varol, Gül Şen, Aysun Ateş.

 

Derginin Editörleri:

Filiz Çırpıcı, Ali Kamer, Emre İlkay Aytekin, Ahmet Dağ.

 

Derginin ilk sayısında, Faruk Gökbulut’un Üstat Bekir Sıtkı Erdoğan ile yaptığı bir röportaj bulunmakta. Söyleşide Üstat, hatıralarına, halk şiiri ve aruz ölçüsüne dair- çok değerli- birikimlerini aktarmaktadır.

 Türk Edebiyatı Tarihi Yazı Dizisi ve Yazarlığa Dair Tespitler, Yunus Söyler Ne Söyler gibi dergideki diğer yazı başlıklarından bazılarını belirtirken otuz altı yazarın dergide yazısı mevcut.

“Halk Edebiyatta Birleşecek!” sloganıyla yola çıkan dergi daha ilk sayısında okuru yakalamaktadır. Şiir, öykü, deneme, düşünce, röportaj, gülmece, masalların bulunduğu dergi âdeta bir edebiyat ziyafeti sunmaktadır. Gelecekte nice güzel sayılarıyla insanların edebiyatta birleşebileceği bir durak olmayı vaat ediyor.

 

www.halkedebiyatıdergisi.com

www.bizimedebiyatimiz.com

 

 

bizimedebiyatimiz.com Haber Müdürü: Ayşe Çetin

Check Also

Çiçekler Kokunu Taşıyor Anne

Çiçekler Kokunu Taşıyor Anne Ah anneciğim, hatırlarsan ayaklarının altında yatardım. Herkes bilirdi niçin orada yattığımı. …

Bir cevap yazın