Sanatalemi 4. Edebiyat Yarışması Sonuçlandı

2-Hilal İnaltekin Yarışma 1.si

Sanatalemi 4. Edebiyat Yarışması Sonuçlandı

Osman Esgice (Sanatalemi.net)

         Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması’nın sonuçları belli oldu. 31 Ekim Cuma günü saat 16.00’da Orhan Kemal Kütüphanesi’nde (Beyazıt) gerçekleşecek törenle yarışma belgeleri ve hediyeler sahiplerini bulacak.

         Sanatalemi.net sitesi adına seçici kurul, titizlikle yaptığı okumalar sonucunda sitenin vefat etmiş yedi köşe yazarı anısına bu yıl “Deneme” dalında düzenlediği yarışmanın derece ve mansiyon kazananlarını tespit etti.  Buna göre Hilal İnaltekin “Kitaplarım” başlıklı deneme çalışmasıyla birinci olmaya hak kazandı. Ülkü Uslu’nun “Abad Olası Hanede” başlıklı çalışması ikinciliğe lâyık görülürken, Beyza Alioğlu’nun “İçsel Yalnızlık Aforizması” başlıklı denemesi üçüncülüğü elde etti.

                   SÖZÜ YÜKSELEN YENİ KALEMLER

10 Ağustos 2006 tarihinden bu yana yayınını sürdüren ve Türkiye’de internet üzerinden kültür sanat yayıncılığını başlatan Sanatalemi.net, köşe yazarları arasında bulunup vefat eden 7 değerli kalemi, bu yıl dördüncü defa her birine ithaf ettiği edebiyat yarışması ile yâd ediyor.  Bugün aramızda bulunmayan Ahmed Yüksel Özemre, Ergun Göze, Abdurrahim Balcıoğlu, Altan Deliorman, Olcay Yazıcı, Hamit Can ve Ümit Fehmi Sorgunlu adına düzenlenen Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması, bu yıl “Deneme” dalında düzenlendi ve gelen eserler, sitenin bağlı bulunduğu Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) yönetimindeki şair ve yazarlar tarafından titizlikle incelendi. Yapılan değerlendirme sonucunda birinci, ikinci ve üçüncülüğün yanı sıra mansiyonlar tespit edildi.

Kazananlara belgeleri ve hediyeleri, 31 Ekim Cuma günü saat 16.00’dan itibaren Beyazıt’taki Orhan Kemal Kütüphanesi’nde törenle takdim edilecek.

Sanatalemi.net 4. Edebiyat (Deneme) Yarışması’nda kazananlar ve eserlerinin isimleri şöyle:

Dereceler:

1. Hilal İnaltekin – “Kitaplarım”

2. Ülkü Uslu – “Abad Olası Hanede”

3. Beyza Alioğlu – “İçsel Yalnızlık Aforizması”

Mansiyonlar:

Neslihan Özer – “Beklemeye Dair”

Tuğba Duman – “Emanetiz”

Selahattin Özkök – “Bir Kitabın Baskısı Bitmiş Diyeler”

 

Check Also

Halk Edebiyatı Dergisi: 59. Sayı Çıktı !

Halk Edebiyatı Dergisi: 59. Sayı Çıktı ! Fiyat: 75,00 TL Sayı: Mart- Nisan 2024 ISSN …

Bir cevap yazın