‘’SAADET HANIM’’ TOLGA YETER REJİSİYLE ŞEHİR TİYATROLARI SAHNELERİ’NDE

Basın Bülteni

saadet-hanim-4
4.10.2016

saadet-hanim-oyun-bulteni

‘’SAADET HANIM’’
TOLGA YETER REJİSİYLE ŞEHİR TİYATROLARI SAHNELERİ’NDE
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ahmet Levent Pala’nın yazdığı Tolga Yeter’in yönettiği Saadet Hanım adlı oyunu bu hafta seyirciyle buluşturuyor. Oyun; 5 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 20.30’da prömiyerini gerçekleştirecek.
Oyunun konusu;
Tenha bir banka şubesi, günün öğle saatleri. Emekli ilkokul öğretmeni Saadet Yurtlu parasını çekmek için bankaya gelir. Bugün aynı zamanda oğlu Sermet’in de doğum günüdür ve oğlu için sürpriz bir doğum günü kutlaması planlamaktadır. Ancak bugüne dair sürprizleri olan sadece Saadet Hanım değildir ve birkaç dakika sonra bankada yaşanacaklar Saadet Hanım’ın bütün planlarıyla beraber hayatını da altüst edecektir.

Müziğini Selim Can Yalçın’ın, dramaturgi’sini Hande Ören’in, sahne tasarımını Emra Albayrak Şahin’in kostüm tasarımını Zuhal Soy’un, ışık tasarımını Murat İşçi’nin, yaptığı oyunda; Nilgün Kasapbaşoğlu, Müslüm Köse, Hazal Uprak, Selim Can Yalçın, Arda Alpkıray, Şenay Bağ, Cafer Alpsolay, Elyesa Çağlar Evkaya, Çağlar Ozan Aksu, Esen Koçer, Serap Doğan, Ceren Kaçar ve Vildan Türkbaş rol alıyor.
Oyun; 05-08 ve 12-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde, 27-29 Ekim 2016 tarihleri arasında ise Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor.

İyi seyirler…

__________________________________________________________________________________
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No.3 Şişli – İstanbul
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

sehrintiyatrosu / sehir_tiyatrosu

basin.yayin@ibb.gov.tr www.ibst.gov.tr

Check Also

Halk Edebiyatı Dergisi: 59. Sayı Çıktı !

Halk Edebiyatı Dergisi: 59. Sayı Çıktı ! Fiyat: 75,00 TL Sayı: Mart- Nisan 2024 ISSN …

Bir cevap yazın