Breaking News

27 MART’TA BİR SAVAŞ VARDI: KARINCALAR

thumbnail_Karıncalar(Bir Savaş Vardı) Gala 2

 

  28.03.2017

                  27 MART’TA BİR SAVAŞ VARDI: KARINCALAR

Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu Karıncalar(Bir Savaş Vardı)’nın galası 27 Mart 2017 Pazartesi gecesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Boris Vian ve John Steinbeck‘in yazıp Ergun Üğlü’nün yönettiği oyunu, seyirci ayakta alkışladı.

Oyunun gala gecesine İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ve Tülin Oral, Rahmi Dilligil, Gül Erda, Saadet Sun, Umut Oğuz, Yusuf Çim’in de aralarında bulunduğu birçok gazeteci ve eleştirmen katıldı.

27 Mart Dünya Tiyatro günü vesilesiyle oyuncu Ali Mert Yavuzcan’ın takdim ettiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Merih Tangün, sahnede kendisinin kaleme aldığı 2017 Yılı Dünya Tiyatro Günü Ulusal Bildirisini okudu.

Oyunun konusu:

“Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır. “Burada ne kadar kalırım, bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa, artık ben seni bekliyorum!..”

Mert Turak’ın rol aldığı, fotoğraflarını Sadi Ayan’ın çektiği oyun; 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde, 20-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

__________________________________________________________________________________

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ

Harbiye Mah. Darülbedayi Cad. No.3 Şişli – İstanbul

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

 

 

 sehrintiyatrosu           /    sehir_tiyatrosu

 

 

basin.yayin@ibb.gov.tr          www.ibst.gov.tr

Check Also

Türkiye’m

Türkiye’m Yıllar geçti ilk toprağına basalı Türkiye’m Aşıktım sana daha seni görmeden, çok önceden Bunca …

Bir cevap yazın