Breaking News

Teşekkür Ederim Anneciğim

TEŞEKKÜR EDERİM ANNECİĞİM

Teşekkür ederim anneciğim, teşekkür ederim. Beni dünyaya getirdiğin için teşekkür ederim. Bana hem anne hem baba olduğun için teşekkür ederim. Beni okutup, hayata hazırladığın, bana insan olmayı öğrettiğin için teşekkür ederim. Hayatımın acı ve tatlı günlerinde yanımda olduğun için teşekkür ederim. Yuvadan uçarken, arkamdan döktüğün gözyaşlarının her damlasında, ben olduğum için teşekkür ederim. Eşimi oğlun gibi gördüğün, çocuklarımı büyütürken yanımda olduğun, bana şükür etmeyi öğrettiğin, en iyi dostum olduğun için teşekkür ederim. Yalanın, nefretin, kin duymanın ve öfkenin zararlarını öğrettiğin için teşekkür ederim. Kardeş sevgisinin büyüklüğünü öğrettiğin için teşekkür ederim. En önemlisi bana ANNE olmayı öğrettiğin için teşekkür ederim.
Sana olan teşekkürlerim bitmez ki annem! Teşekkürlerimi bugün çiçeklerle duvarlara yazmak istiyorum. Sonra pencerelere… Işıklarla süslensin istiyorum her yer, her köşe. Yine de sana olan sevgimi ifade edemem ki annem! Minnettarlığımı sözlere döksem yetmez ki annem! Adımı her seslenişinde ayrı bir nağme olduğunu haykırsam dünyaya! Sana nasıl teşekkür edebilirim daha!
Sana sarılabilmeyi, kokunu doya doya içime çekebilmeyi, sıcaklığını yüreğimde hissetmeyi ne çok isterdim bugün. Ama yollara döktüğüm teşekkür çiçeklerim beni kollarına getirmiyor ki! Yollara döktüğüm sevgi çiçekleri beni sana getirmiyor ki!
Bugün gökyüzünden bir melek gibi bana baktığını, hissedebiliyorum. Sonra sarıldığını, kokladığını… “Korkma ben buradayım”, dediğini duyar gibiyim. Teşekkür ederim anneciğim. Bana verdiğin huzurlu bir yuva ve huzurun ne olduğunu öğrettiğin için teşekkür ederim. Mutluluk ve sevinç duygularını öğrettiğin için teşekkür ederim. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.
Bu şiirimi tüm annelere hediye ediyorum. ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN. Sevgi ve saygılarımla hoşçakalın.
ANNEM
Uyuttun ninnilerle,
En güzel nağmelerle.
Dualarınla gönlüme,
Huzur verdin sen annem.

Korkusuz gecelerin,
Bekçisisin sen annem.
Bu mutlu günlerimin,
Eserisin sen annem.

Titreyen yüreğinle,
Meraklı gözlerinle,
Sevgi vardı içinde,
Beni bekledin annem.

Korkusuz gecelerin,
Bekçisisin sen annem.
Bu mutlu günlerimin,
Eserisin sen annem.

11.05.2013
Ayşe Gülten KIRICI

Check Also

Satın Alınamayan Güzellikler

Satın Alınamayan Güzellikler Kimin gücü yetebilir, alınabilecek ölçülebilecek bir değeri var mıdır bazı şeylerin? Güneş …

Bir cevap yazın