Breaking News

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar

2-Muammer Yıldız (1)

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar

 

Osman Esgice (Sanatalemi.net)

         İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Cağaloğlu’nda “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar” konulu bir konuşma yapacak.

         Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nde eğitimle ilgili çalışmalar ve gelişmeler hakkında bilgi verecek olan Dr. Muammer Yıldız, “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar” adı altında yeni program, proje ve çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verecek. Timaş Kitapkahve’de gerçekleşecek olan toplantı, 18 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Programın takdimini eğitimci şair ve yazarlar Yusuf Dursun ile Bestami Yazgan birlikte yapacaklar. Dr. Muammer Yıldız konuşmasını tamamladıktan sonra dinleyicilerin sorularına cevap verecek. Toplantı hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin (0212) 5112323 – 5112324 numaralı telefonları aramaları, sanatalemi.net, medeniyetimiz.com veyabizimsemaver.com sitelerini ziyaret etmeleri gerekiyor.

 EĞİTİM HİZMETLERİ BÜYÜK

         İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, 1967 Erzurum Narman doğumlu. İlk ve ortaokulu memleketi Erzurum’da okudu. Ümraniye Lisesi’nden sonra Eskişehir Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü ile Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını ve doktorasını Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. Yurdun değişik yerlerinde öğretmenlik yapan Yıldız’ın, ilmî sempozyumlarda verdiği çeşitli tebliğler ve yayınlanmış bir çok makalesi bulunuyor. Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yenilenen İlköğretim ve Ortaöğretim program çalışmalarında etkin görev alan Yıldız, İlköğretim Matematik ve Ortaöğretim Matematik programlarının koordinatörlüğünü yaptı. Bu amaçla birçok ilde öğretmenlere seminerler verdi. Eğiticilerin hizmetiçi eğitiminde öğretim üyesi olarak görev yaptı. ‘Toplumsal Cinsiyet’ konusunda çalışmalar yaptı. Özellikle Ders Kitaplarında ayrımcı, cinsiyetçi ve demokrasi insan haklarına aykırı ifadelerden arındırılması çalışmalarında görev aldı ve komisyonlarda çalıştı, çalıştaylar düzenledi. Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde görev yaptı. ICRC, Türk Kızılay Derneği ve Millî Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Exploring Humanitarian Law” adlı uluslararası projenin Ulusal Koordinatörlüğü’nü yürüttü. Dr. Muammer Yıldız, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Check Also

KÜLLERÎYLE ALIŞ VERİŞ

KÜLLERÎYLE ALIŞ VERİŞ Yanık kokulu bir günün sonunda Kahkaha ile şarap içiliyordu Tokuşturulan insan külleri …

Bir cevap yazın