Breaking News

Bugün 19 Mayıs


Sevgili gençler, sevgili yaşıtlarım ve sevgili büyüklerim,
Bugün 19 Mayıs. Bu sabah nasıl ki Samsun’ dan başlayarak yakılan bir meşale, tüm yurtta bağımsızlık mücadelesi başlattıysa, sen de kendine şunu sorar mısın ” Ben bu ülke için, kendi yaşam koşullarım haricinde, ne yaptım ?”

Maalesef birilerinin yapması gerekeni arka arka sıralıyoruz da, bizler bu konuda eyleme geçebiliyor muyuz? İlla büyük işlerden bahsetmiyorum. Senin kapının önü, senin sokağın olduğu kadar, başka sokaklara da çöp atarken imtina edebiliyor musun mesela? Kendi bahçendeki ağacın gözünün içine bakarken, bir dalı kırılmasın diye uğraşırken, bir başka orman arazisindeki ağacı da, tabiatı da koruyor musun mesela? Birlik dediğin şey sadece kendi mekansal alanını koruyup kollamakla olmuyor. Ülkemizin her bir karış toprağı , hepimizin canı , kanı , eti , tırnağı. Vatanımızın en batısından en doğusuna, en kuzeyinden en güneyine, binlerce askerimizin savaş kahramanlıkları ile dolu yaşamları var. Beşiğindeki bebekleri bırakıp ceplere mühimmat taşıyanların gerçek öyküleri var. Tüm bunları düşününce küçücük gözüken işleri bile ” aman bana ne” mi diyoruz yoksa gerçekten farkındalık yaratan bilinçle , şuurla mı hareket ediyoruz?

Eğitimden iş sahasına kadar herkes olabilidiğinin, yapabildiğinin en iyisini yapma derdinde olmalı ki , Samsun’ dan yanan o ateş hiç sönmesin. Emek emek , çabalarımızla çoğalalım. Bu vatan kolay kazanılmadı. Koskoca devletlere kafa tutan bir milletin mirasını taşıyoruz. Gururla ve onurumuzla her milli bayramda , al bayrağımızı coşkuyla sallıyoruz. Bunu bugün yapabiliyorsak, o günlerdeki emek ve çabadır. Unutmayın, ülkesini en çok seven, yaptığı iş ne olursa olsun, işini en iyi yapandır.
19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ,Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Check Also

Zulmün Tarafsızlığı Olmaz!

Zulmün Tarafsızlığı Olmaz! Ne garip bir zaman diliminden geçiyoruz… Geçiyoruz diyorum zira, atlatılmış onca savaş, …

Bir cevap yazın