ŞEHİR TİYATROLARI ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA’YA KONUK OLUYOR

Basın Bülteni

 Geç Kalanlar 1

29.03.2017

 

 ŞEHİR TİYATROLARI ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA’YA KONUK OLUYOR

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Geç Kalanlar ve Karagöz Çiftlik Bekçisiadlı oyunlarıylaAmasyaseyircisinin karşısına çıkıyor.

Pervin Ünalp’ın yazdığı Gökhan Alpteki’nin yönettiği Geç Kalanlaroyunu 1, 2 Nisan 2017 tarihlerinde saat 20.00’de;Özgür Atkın’ın yazıp yönettiği Karagöz Çiftlik Bekçisiçocuk oyunu1, 2 Nisan 2017 tarihlerinde saat 12.00’de Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Geç Kalanlar oyununun konusu: Yaşadığımız her günü güzel bir güne dönüştürmek varken, “güzel bir gün”ün bize çıkıp gelmesi için öylece oturup bekleriz. Çoğu zaman yaşamak yerine erteleriz. Tüketmenin bencilliğini, paylaşmanın samimiyetine yeğleriz. Oysa ihtiyacımız olan tek şey, biraz farkındalıktır. Geç Kalanlar, sordukları ve sordurduklarıyla seyircisine derinlikli bir yüzleşmenin resmini gösteriyor.Oyunda; Defne Gürmen, Elçin Atamgüç, Vildan Gürelmanve Zafer Kırşan rol alıyor.

Karagöz Çiftlik Bekçisi çocukoyununun konusu:Karagöz uzun zamandır işsizdir ve iş aramaktadır. Sonunda kendisine bir çiftlikte iş bulur. İşi hayvanların bakımını yapmaktır. Ama ortada bir sorun vardır. Karagöz, hayvanları tanımamaktadır.Oyunda;İrem Erkaya ve Tankut Yıldızrol alıyor.

 

İyi seyirler.

 

_________________________________________________________________________________

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ

Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No.3 Şişli – İstanbul

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

 

 

sehrintiyatrosu           /sehir_tiyatrosu

 

 

basin.yayin@ibb.gov.trwww.ibst.gov.tr

Check Also

Yazarlığın Kutsal Kitabı / Yaratıcı Yazarlık El Kitabı 2. Baskı Çıktı!

Yazarlığın Kutsal Kitabı / Yaratıcı Yazarlık El Kitabı 2. Baskı Çıktı! (1. Baskısı çok kısa …

Bir cevap yazın