Her Şeyden Önemlisi

Her Şeyden Önemlisi


Hayat dediğimiz bir varmış bir yokmuş misali her geçen gün ömrümüzden gidiyor. Kaç yaşında olursa olsun insan kime sorarsak soralım, geriye dönüp baktığında zaman nasıl geçmiş bir şey anlamadım diyor.

Dünyaya gözlerimizi açıyoruz bize takdir edilen bir süre dünyada kalıyoruz, bu süre göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor yaşadık mı yaşamadık mı, var mıydık yoksa hiç olmadık mı? Bir şey anlamadan dünyaya gözlerimizi kapatıyoruz.

Kusursuz işleyen bir sistem var, teknoloji bilim tıp ne kadar gelişse de insanoğlu yaratanın sisteminin karşısında aciz ve sonsuza dek aciz kalacak. İnsanoğlu kendini ne kadar ölümsüz hissetse de sonunda ölümü tadacak.

İş böyle iken nedir bu çıkar kavgaları, yüze gülüp arkadan kuyu kazma politikaları? Garipsenmiyor artık yalanlar entrikalar, hangi yana baksak kan gözyaşı ve sebepsiz kavgalar.

Her coğrafya kargaşa içinde dünyanın çivisi çıkmış insanlar şaşırmış aldanmış, sevgi saygı merhamet dürüstlük sözlükte kelime olarak kalmış.

Her geçen gün bir önceki günü arar olduk ne yazık ki büyüleyici sözlerle avutuluyor ninnilerle uyutuluyoruz. Toz pembe gösterilen her şeyin yalan yanlış kapkara olduğunu ya anlamıyoruz ya da anlamak istemiyoruz.

Fark etmesek de zaman hızla akıp gidiyor. İnansak da inanmasak da ansızın çıkacağımız son bir yolculuğumuz var önümüzde. Ne bir saniye erteleyebileceğiz bu yolculuğu ne de bu yolculuktan bir daha dönebileceğiz geriye…

Her şeyden önemlisi; zalimlerin dünyası olmuş bu fani dünyada, iyi bir insan olabilmek ve öyle kalabilmek, gerisi boş gerisi hikâye.

S.O.S
Dünyada huzur bırakmadılar artık,
Polyanacılık bile kâr etmiyor artık.
Ümit TÜKENMEZ
Temmuz 2024

Bu yazıyı okudunuz mu?

Ferman

Ferman Yazmak ferman bana derinden iç sesimden, Yazmasam gelemem ki hayatın üstesinden. Ümit TÜKENMEZ Facebook …

Bir yanıt yazın