Breaking News

Halk Edebiyatı Dergisi’nin Yedinci Sayısı Çıktı!

 11760203_10207331744795053_461217281577834278_n

Halk Edebiyatı Dergisi’nin Yedinci Sayısı Çıktı!

 

Henüz birinci yılını dolduran  “Halk Edebiyatı Dergisi” oldukça ilgi görmeye devam ediyor. Daha ilk sayısında bile, bir edebiyat dergisi için önemli sayılabilecek abone sayısına şimdiden ulaştı. Kültür Bakanlığı’nın da dergiye aboneliğiyle Türkiye genelinde seçkin kütüphanelerde , “Halk Edebiyatı Dergisi” ne ulaşmak mümkün. Ayrıca birçok kitapevinde de bulunan dergiye ulaşmak çok kolay:www.kitapyurdu.com veya www.dr.com.tr, www.idefix.com’da internet üzerinde de sipariş vermek mümkün.

“Halk edebiyatta birleşecek! “Sloganıyla birleştirici bir güç olan dergi, üç kuşağı da aynı sofrada birleştiriyor. Geleneksel edebiyattan gücünü alıp güncelle yoğrularak çağın insanını büyüleyen dergi, alanında tek olma özelliği taşıyor. Bu sayıda ise öne çıkan yazılar şöyle:

Hilal Yıldız Erkurt’un, Hikâyeci-Yazar Şenol Tombaş ile edebiyat üzerine yaptığı ilginç bir söyleşisi bulunuyor. Tombaş, bu röportajda şu konulara değiniyor: Yazarlığa nasıl başladığını ve yazarlığa dair birikimini hem keyifli hem de -edebiyatseverler için-oldukça faydalı bir dille ifade ettiği gözükmekte.

Yine bu sayıda önemli âşıklarımızdan Âşık Mustafa Kurbanoğlu ile Ahmet Duran’ın keyifli bir röportajı bulunmakta. Âşık Mustafa Kurbanoğlu bilhassa âşıklıkta usta-çırak ilişkisine detaylıca değinirken tecrübelerini de derginin okurları için cömertçe paylaşmakta.

Perihan Akçay : “Mutluluğun  Sırrı”

Mehmet Ballı: “Sükût ve Eylem”

Filiz Çırpıcı: “Sâdi-i Şirâzî ‘nin  ‘Gülistan’ında Seyran”

Bestami Yazgan: “Gözler Yüreğimi İfşa Ediyor”

Halil Gökkaya: “Üreten mi, Tüketen mi?”

M.Şafak Ergün: “Şiirlerin Şehirleri”

Recep Arslan : “Kötülük Amaç Değil”

Zeynep Özsarı: “Rize Manileri”

Süheylâ Acar: “Mırmır  Nene”

Aysen Akdemir: “Gök Kurşun Sıyırdı Kanatlarımı”

İbrahim Özgün: “Anne”

Fatma Karakaş Gökkaya: “Bir Hazin Aşk Hikâyesi: Al Fadimem…”

Dursun Ali Akınet: “Bizim İller”

Dergiye birbirinden güzel yazılarıyla katkı sağlayan diğer yazarların isimleri ise şöyle:

  1. Faik Güngör, Ahmet Duran, Cansel Candemir, Mevlude Varol,Aysun Ateş, Kenan Yavuzaslan, Nehir Karaarslan, Melis Kılavuzoğlu , Yaren Bağatır, Ayşe Nil Özkul. Şura Nur Zebunoğlu, Mutlu Hayat, Fatma Doğan, Faruk Yılmazer, Naciye Özdemir Ardahanlı, Mücella Pakdemir,   Aleyna Bozkurt, Gülten Taş, Hasan Gençay,Emrullah Bedir,B.Nur Ergelen,Mustafa Şadi,Yalçın Sevim,Mahmut Nadir Ünal ,Özge Demir,Faruk Gökbulut,Talat Özer,Hilal Yıldız Erkurt,Faruk Yılmazer,Doruk Sevim,Gamze Güner,Muhammet Demirel,Esmanur Apak.

www.bizimedebiyatimiz.com Haber Müdürü:Ayşe Çetin

Check Also

KÜLLERÎYLE ALIŞ VERİŞ

KÜLLERÎYLE ALIŞ VERİŞ Yanık kokulu bir günün sonunda Kahkaha ile şarap içiliyordu Tokuşturulan insan külleri …

Bir cevap yazın