Yeni Dönem “Yazarlık Atölyesi” Kursu Başlıyor!

slide-1-638-632x350

Yeni Dönem “Yazarlık Atölyesi” Kursu Başlıyor!

 İstanbul Suzidil Musiki Derneğinde “Yazarlık Atölyesi” Kursu Başlıyor.

 Hikâyeci Yazar Şenol Tombaş yönetimindeki kurs, cumartesi günleri saat: 14:00-17:000  arasında gerçekleşmektedir. Sınıflar 10 kişilik olup sınırlı sayıda katılımcı alınacaktır. Kursa kayıt yaptırmak isteyenler kurs hocası Şenol Tombaş’a şu numaradan ulaşabilirler( 0530 333 52 30) veyahut kurs sorumlu müdürü Mevlûde Varol’dan bilgi alabilirler(0555 2545555)adres: Bağlarbaşı Cad. Kırşehir İş Merkezi No:21Kat:3(Mutfak Mağaza Yanı)Gaziosmanpaşa/İstanbul.

 

 Yazar Şenol Tombaş, yıllardır yazarlık atölyelerinde teknik çalışmalarda bulunmuştur. Ayrıca Turabibaba Kütüphanesi’nde ve İlim Yayma Cemiyeti Eyüp Sultan şubesinde de yazarlık dersleri vermektedir. Çağrı Yayınlarından neşredilen “Bu Bahar Sonbahar ”öykü kitabıyla güzel bir çıkış yakalayan yazarın, ikinci öykü kitabı ise önümüzdeki günlerde çıkacaktır. Tombaş halen Bilge Kültür Sanat Yayınevi’nde editörlük görevini sürdürmektedir.bizimedebiyatimiz.com ve Halk Edebiyatı Dergisi’nin imtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmenidir.

 Yazarlık atölyesinde teknik olarak işlenen konu başlıkları şöyle:

Yorum, bilgi ve paylaşım esaslı atölyede-üretme cesareti kazandırılırken-öykü yazma teknikleri, yazınsal metinde kurgu, karakter oluşturma, mekân, zaman, atmosfer, bakış açısı, bilinç akışı tekniği, tema, olay ve olay örgüsü, diyalog, monolog, geriye dönüş tekniği, mektup tekniği,  betimleme öğeleri işlenmekte. Ayrıca yazı türlerine de kısaca değinilmekte. Kursta usta yazarların öykülerinin çözümlemeleri yapılıyor ve katılımcıların öyküleri değerlendirilerek, dergi ve edebiyat sitelerinde yayınlanıyor. Üstelik “Yazarlık Atölyesi”ne usta yazarlar da davet edilip usta-çırak buluşmasına imkân sağlanıyor…

Not:Kursu bitiren öğrencilere sertifika veriliyor.

www.halkedebiyatidergisi.com

www.senoltombas.com

 bizimedebiyatimiz.com Haber Müdürü:Ayşe Çetin

kapak.indd

Check Also

Halk Edebiyatı Dergisi: 59. Sayı Çıktı !

Halk Edebiyatı Dergisi: 59. Sayı Çıktı ! Fiyat: 75,00 TL Sayı: Mart- Nisan 2024 ISSN …

Bir cevap yazın