ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ OYUNU “BAK BİZİM ŞARKIMIZI ÇALIYORLAR”

Basın Bülteni

 

                                                                                                                        18.10.2017

 

 

“ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ OYUNU “BAK BİZİM ŞARKIMIZI ÇALIYORLAR”

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Neil Simon’un yazdığı Yeşim Gökçe’nin çevirdiği Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar adlı oyunu bu hafta seyirciyle buluşturuyor. Ersin Umulu’nun yönettiği oyun, 18 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ilk gösterimini yapıyor.

Oyunun konusu:

Sahnelendiği birçok ülkede beğeniyle izlenerek, “Tony”, “Outer Critics”, “Theater World” ödüllerine layık görülen bu eğlenceli Broadway müzikali, oyunun şarkılarının bestecisi Marvin Hamlisch ile şarkı sözlerinin yazarı Carole Bayer Sager’in gerçek hayatta yaşadıkları aşk hikayesinden esinlenilerek yazılmış. Oyunda, şöhretli ancak takıntılı bir besteci olan Vernon ile ona hayran, çılgın ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia’nın yaratıcı iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlatılıyor. Bu renkli macerada kahramanlarımıza içlerindeki “öteki benler” de birbirinden keyifli şarkı ve danslarıyla eşlik ediyor.

Oyunun yönetmeni Ersin Umulu, Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar’ı şöyle anlatıyor:

Oyun, ünlü besteci Vernon Gersch ile ona hayran söz yazarı Sonia Walsk’un bir albüm hazırlamak üzere, ajansları aracılığıyla ilk kez bir araya gelmesiyle başlar… Serüvenleri boyunca kahramanlarımıza eşlik eden “iç sesleri” de dansları ve vokalleriyle sahnede var olur.

Bu sanatına tutkun, takıntılı ve zor iki insan birlikte çalışırken yakaladıkları uyumu, özel ilişkilerine taşıyabilecek mi?

“Ben” demekten vazgeçip “Biz” olabilecek mi?

Sevginin ateşi, ego denen buzdağını eritebilecek mi?

 Müziğini Marvin Hamlisch’in, müzik düzenlemesini Orçun Tekelioğlu’nun, dramaturgisini Arzu Işıtman’ın, sahne tasarımını Eylül Gürcan’ın, kostüm tasarımını Gamze Kuş’un, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan’ın, koreografisini Köksal Ünal’ın, efekt tasarımını Nesin Coşkuner’in yaptığı, fotoğraflarını Nesrin Kadıoğlu’nun çektiği oyunda; Ali Mert Yavuzcan, Özge Özder, Köksal Ünal, Evrim Artut, Müge Gülgün ve Çağrı Büyüksayar rol alıyor.

Oyun, 18-21 Ekim 2017 ve 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

İyi seyirler…

__________________________________________________________________________________

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ

Harbiye Mah. Darülbedayi Cad. No.3 Şişli – İstanbul

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

  sehrintiyatrosu           /    sehir_tiyatrosu

basin.yayin@ibb.gov.tr          www.ibst.gov.tr

Bu yazıyı okudunuz mu?

Okumanın Güzelliği

Okumanın Güzelliği Elif, altı yaşlarında İri yeşil gözlü, uzun sarı saçlı yanakları al al bir …

Bir yanıt yazın