Breaking News

Ercüment Ekrem Talu’yu hatırlayış

2-ercüment ekrem talu afişi

Ercüment Ekrem Talu’yu hatırlayış

 

Osman Esgice (Sanatalemi.net)

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ercüment Ekrem Talu, düzenlenen bir programda yâd edilecek. Basın İlan Kurumu ile Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin birlikte düzenlediği “Matbuat Dünyasından Sanatkâr Çehreler” programının 21’ncisi romancı yazar Ercüment Ekrem Talu’ya ayrıldı. Çemberlitaş’ta Basın Müzesi’nde gerçekleşecek olan toplantı, 26 Aralık Cuma günü saat 15.00’te başlayacak.

Bu konuda önemli araştırmaları bulunan Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rahim Tarım, Ercüment Ekrem’in hayatını, fikirlerini ve eserlerini anlatacak. Toplantının takdimini araştırmacı, yayıncı ve ESKADER Genel Başkan Yardımcısı Fatma Ersem Yargıcı yapacak. Anlatım sırasında görüntülü bir sunum da gerçekleştirecek olan Prof. Dr. Rahim Tarım, konuşmasından sonra dinleyicilerin sorularına cevap verecek. Toplantının ardından Ercüment Ekrem Talu’nun fotoğraflarından ve eserlerinden meydana gelen bir sergi gezilecek. Program hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 0 212 5112323-5112324 numaralı telefonları arayabilecek, sanatalemi.net, medeniyetimiz.com veya bizimsemaver.com sitelerini ziyaret edebilecekler.

 

Check Also

Mektup

Özlem Korkmaz Mektup Sevgili okurlarım… Öncelikle küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öperim. Nasılsınız iyi misiniz? Beni …

Bir cevap yazın