Breaking News

Denizi Dinlemek

Denizi Dinlemek

Görmesi dahi huzur ve dinginlik veren denizin sesini dinlemek; eşsiz bir melodi gibidir. Söylediklerini duymak, maviliğinde arınmak…
Kendimi en huzurlu hissettiğim yer; kumsalda olup denizi izlemek ve dalgaların sesini dinlemektir. Üzerinde uçuşan kıyısında oynaşan martılar eşliğinde kendi kendime kalıp yenilenmek. Suyun sesi duyana ne çok şey anlatır!.. Her dalganın kıyıya vurması ayrı bir ritim gibi işler ruhuma. En iyi dinletiden daha lezzetli gelir kulağıma. Kimi zaman ilham verir kimi zaman hüzünlendirir, geçmişi ve anıları yad ettirir. Küçük bir bebeğin sakinleşmesi için ninni olur. Yaramaz çocuklar için dinlemesi hoş gelen, hayallere can katan bir masal olur deniz. Aşıklara ilham, romantik anlara en iyi eşlik edendir.
Şiirler, romanlar yazdırır. Okumayı sevene en iyi ortamı sunar. Derdini dinler gündüz gece. Hiç kimselere vermez senden aldığı sırları. Ebedi dosttur; çıkarsız, yalansız ve dolansız. Seni sen olduğun için kucaklar. Sarmalar içinde sıcacık ana kollarıyla. Tenini ve ruhunu okşar usul usul. Sonsuzluk taşır umutlarına. Mavi ve derin bakar kocaman gözleriyle…
Kimi zaman sessiz, kimi zaman da kulakları kanatırcasına savurur dalga dalga kendini. Denizin dili farklı, dostluğu ve sırdaşlığı bambaşkadır. Ne çok şarkılar yazılmış ne güzel besteler yapılmıştır bu güzelliğe. Sakinleştirici gücü ve sonsuz gibi görünen haliyle kaç kişiye şifa olmuştur kim bilir?
Gözlerimi kapatıp mis gibi iyot kokusunu içime çektiğimde değmeyin keyfime. Özellikle de yumuşacık yatağıma uzanır gibi kendimi suya bıraktığımda… Akıntıyla dans eder gibi bedenim, ayaklarımın altında irili ufaklı balıklar oynaşır. Dalar çıkarım defalarca derinlere. Ellerim buruş buruş olana dek çıkmam denizden.
Kıyılarda huzur damlar, yenilenen bedenime. Hayallerin en güzelini kurduran sonsuzlukta, şükrederim Rabbime bugün yine hayattayım diye.

Tülin Erol
28.09.2023/ Tekirdağ

Check Also

El Alem Ne Der!

El Alem Ne Der! Eskiden bir el alem vardı. Kör oldu. Takma tırnaklarımızla oyduk el …

Bir cevap yazın