Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi “Yazarlık Atölyesi” Dersleri Başlıyor!

640x360_dbf9e18c-c57d-4a6e-99bc-1ad667f700c1

 Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi “Yazarlık Atölyesi” Dersleri Başlıyor!

Beyoğlu Belediyesi (ilkokul ve ortaokul)  çocuklarına yönelik “Yazarlık Atölyesi” çalışması başlamaktadır. Bu yıl üçüncü yılına giren kurs,çocukların hayal gücünün gelişmesine, düzgün düşünmesine, empati yeteneğine ve Türkçeyi  doğru kullanmasına katkı sağlamaktadır. “Yazarlık Atölyesi”ne katılan çocukların bilhassa Türkçe derslerinde ve kompozisyon yazarken derslerinde de oldukça başarı sağladıkları gözükmektedir. Ayrıca kursa birçok yazar da davet ediliyor hem böylelikle usta-çırak buluşması sağlanıyor. Daha evvel ki dönem öğrencilerin -daha şimdiden -birçok dergide ve sitelerde yazıların yayınlandığı gözükmektedir.

Kurs eğitmenliğini uzun bir süredir “Yazarlık Atölyesi” hocalığı yapan Hikâyeci-Yazar Şenol Tombaş yapmaktadır. Yazarın yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır. Hâlen Halk Edebiyatı Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini görevini sürdürmektedir. İSMEK’te de “Yazarlık Atölyesi” hocalığı yapan yazarın birçok yeteneğin yetişmesine de katkı sağlamaktadır.

Beyoğlu Belediyesi sınırları içerisinde (ilkokul ve ortaokul) çocuklarına yönelik çalışma 16 Kasım Pazartesi saat 16.50- 18.30’da arasında gerçekleşecek. Kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin en geç 16 Kasım Pazartesiye kadar yaptırmaları gerekmektedir.

Bi Dünya Kurs

Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi tarafından düzenlenen “Bi Dünya Kurs” kayıtları başladı. Kurslarda 7-14 yaş arası çocuklar için sanat etkinliklerinden kişisel gelişime kadar toplam 32 branş yer alırken kayıtlar tamamen ücretsiz.

Turabibaba Kütüphanesi’nin “Bi Dünya Kurs” adıyla düzenlediği eğitim kurslarının kayıtları başladı. 7-14 yaş arası öğrencilere yönelik kurslarda, sanat etkinliklerinden kişisel gelişime, resimden tiyatroya kadar öğrenciler için birbirinden faydalı alanlar yer alıyor.

TEMEL FOTOĞRAFÇILIKTAN KEMANA Bİ DÜNYA KURS

Beyoğlu ilçesine ikamet eden öğrenciler için düzenlenen kurslar öğrencilerin hem kişisel gelişimine hem de eğitim hayatına katkıda bulunurken çocukların yoğun ilgi gösterdiği kurslardan bazıları şöyle: Ebru, Afiş Tasarımı, Resim, Tiyatro, Drama, İlistrasyon, Karikatür, Temel Fotoğrafçılık, Minyatür, Senaryo Yazarlığı, Yazarlık Atölyesi, Mental Aritmatik, Satranç, Akıllı Oyunlar Atölyesi, Çocuk Korosu, Gitar, Bağlama, Keman, Ney, Ritim.

KAYITLAR TAMAMEN ÜCRETSİZ

Önümüzdeki dönemde başlayacak ve okullar kapanana kadar devam edecek olan tüm kurs kayıtlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için 0212 361 33 14 nolu numaradan Turabibaba Kütüphanesi ile iletişime geçebilirsiniz. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın çocuklara hediyesi olan kurslara katılım tamamen ücretsiz.

İletişim: Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi ve Bilgi Erişim Merkezi

Camii Kebir Mahallesi Turabibaba Caddesi Matbaa Arkası Sokak No:2

Kasımpaşa/Beyoğlu

Tel : (212) 361 33 14

Faks :(212) 361 39 14

www.bizimedebiyatimiz.com Haber Müdürü:Ayşe Çetin

Check Also

Yazarlığın Kutsal Kitabı / Yaratıcı Yazarlık El Kitabı 2. Baskı Çıktı!

Yazarlığın Kutsal Kitabı / Yaratıcı Yazarlık El Kitabı 2. Baskı Çıktı! (1. Baskısı çok kısa …

Bir cevap yazın