Entrika Döşemeli Çağ

ENTRİKA DÖŞEMELİ ÇAĞ


İşi espriye gırgıra vurmasak bu dönemler geçer mi ? bilinmez.. Açıkçası kanaatimce ben geçeceğini sanmıyorum.. Günümüz kuşağı da öyle baktığınızda, teknolojiye esir kendi benliğinden bir haber hayatına devam ediyor.. Tabiki de dönemimiz gelişime, öngörüye açık sürekli yenilenen bir çağ.. Fakat biz bunun kurbanı olmamalıyız düşüncesi kanısındayım..
Öğreneceğiz, gelişeceğiz, pekiştireceğiz yeri gelecek bilgimizi aktaracak, paylaşım yaparak çoğalacağız.. Bazen kademe kademe ilerleyeceğiz ve bir bakmışız bazen de jet gibi nasıl olduğunu anlamadan bir noktanın son çizgisine kadar geleceğiz..
Sonuç ve idrağımıza etki eden soru şu olmalı ki; ben hayatı kaale almıyorum ama o beni fazlasıyla kendisiyle bütünleştirmeye odaklı ve robot gibi bir ömür tarzı sunarken ben buna nasıl engel olabilirim? İş- ev- ev- iş genelgesini nasıl ortadan kaldırabilirim.. Kendimize uygun program ve odak noktaları belirlersek ve içten istersek yapabileceğimiz ve üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir husus yoktur bunu beynimize kazımalıyız..
Kendi yaşantımıza uygun plan yapabiliriz;
– Sosyal medyada geçirdiğim zamana ara verip, ilgi alanlarıma yönelik bir kitap alıp okumaya başlayabilirim.
– Kendime uygun aktiviteler bulup, kendi kabiliyetlerimi keşfedip kendimi yenileyebilirim.
– Çılgınca kıyafetler giyip, müziğin ritmine uyup dans edip deşarj olabilirim.
– Kendime hedefler belirleyip, onları gerçekliğe kavuşturabilme yetisine sahip olabilirim.
-….
Bu şekilde kendimizce çoğaltabiliriz..
Heee Evet evett günümüz diyorduk.. Tartışma yazımın içerisinde 2021 barındırıyor.. Bunun içerisinde, 2+0+2+1= 5 yani diyeceksiniz.. Bunların ikisi ölüm verisinin yükselmesini ve covidi diğer ikisi cehalet ve teknolojiye esir oluşumuzu ve sonuncusu belki de günümüzün en büyük sorunlarından birisi “şiddet ” i barındırıyor..
Bu yılın mevcut olduğu sorunlar bu denli çok iken; bizim palyanço kılığında ortalık yerde gezen tavrımızı aklım almıyor.. Palyançoların en azından vurdum duymazlıkları iş güzarlıkları üzerine, peki bizim bu çağa umursamaz tavrımız niçin?
Maskeler sokakları mesken tutmuş..
Yersiz entrikalar ..
Zor alınan nefesler..
İçe çekilen hevesler..
Kendinden bir haber insanlar..
Siyahın rengi en azından mattır siyah siyah simsiyah deriz..
Bence bu yılın simgesi de bu..
Okyanus olmaya hecelercesine..

NAZLI KÜBRA ÇEVİK

Check Also

Alın Teri…

Alın Teri… Merhaba değerli okurlarım… Kısa bir aradan sonra yine sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir